• JOIN THE SECNATION   Register / Login
  •  

    2011-12 Winter SEC Academic Honor Roll

    Birmingham, Ala. -- A total of 398 student-athletes were named to the 2011-12 Winter SEC Academic Honor Roll, Wednesday by SEC Commissioner Mike Slive.

    The 2011-12 Winter SEC Academic Honor Roll is based on grades from the 2011 Spring, Summer and Fall terms.

    Any student-athlete who participates in a Southeastern Conference championship sport or a student-athlete who participates in a sport listed on his/her institution’s NCAA Sports Sponsorship Form is eligible for nomination to the Academic Honor Roll. The following criteria should be followed: (1) A student-athlete must have a grade point average of 3.00 or above for either the preceding academic year (two semesters or three quarters) or have a cumulative grade point average of 3.00 or above at the nominating institution. (2) If a student-athlete attends summer school, his/her grade point average during the summer academic term must be included in the calculation used to determine eligibility for the Academic Honor Roll. (3) Student-athletes eligible for the Honor Roll include those receiving an athletics scholarship, recipients of an athletics award (i.e., letter winner), and non-scholarship student-athletes who have been on a varsity team for two seasons. (4) Prior to being nominated, a student-athlete must have successfully completed 24 semester or 36 quarter hours of non-remedial academic credit toward a baccalaureate degree at the nominating institution. (5) The student-athlete must have been a member of a varsity team for the sport’s entire NCAA Championship segment.

    The complete 2011-12 Winter SEC Academic Honor Roll follows.

    University of Alabama  – Sport – Major
    Carl Engstrom – M. Basketball – Health Sciences
    Charles Hankerson – M. Basketball – Communication Studies
    Trevor Releford – M. Basketball – Consumer Sciences
    Kristin Bush – W. Basketball – Nursing
    Becca Alexin – Gymnastics – General Health Studies
    Olivia Carisella – Gymnastics – Food & Nutrition
    Sarah DeMeo – Gymnastics – Interdisciplinary
    Ria Domier – Gymnastics – Chemical Engineering
    Lindsey Fowler – Gymnastics – Early Childhood Educ.
    Marissa Gutierrez – Gymnastics – Early Childhood Educ.
    Kim Jacob – Gymnastics – Exercise Science
    Diandra Milliner – Gymnastics – General Health Studies
    Ashley Priess – Gymnastics – Marketing
    Ashley Sledge – Gymnastics – Public Relations
    Geralen Stack-Eaton – Gymnastics – Telecommunications & Film
    Rachel Terry – Gymnastics – Early Childhood Educ.
    Hannah Toussaint – Gymnastics – Communicative Disorders –
    Vlad Caciuc – M. Swimming  – Computer Science Engineering
    Brian Carr – M. Swimming  – Chemical Engineering
    Cameron Conners – M. Swimming  – Electrical Engineering
    Philip Dockery – M. Swimming  – Chemical Engineering
    Gilles Gutnecht – M. Swimming  – Management
    Hunter Hinson – M. Swimming  – Management
    Bjoern Hornikel – M. Swimming  – Exercise Science
    Alex Pujol – M. Swimming  – Management
    Andrew Reeves – M. Swimming  – Electrical Engineering
    Jacob Reynolds – M. Swimming  – Exercise Science
    Reese Shirey – M. Swimming  – Interdisciplinary Studies
    Devan Terry – M. Swimming  – Marine Science/Biology
    Michael Tontillo – M. Swimming  – Elementary Education
    Kyle Weeks – M. Swimming  – Finance
    George Wong – M. Swimming  – Mechanical Engineering
    Andrew Wrist – M. Swimming  – Aerospace Engineering
    Joseph Ziegler – M. Swimming  – English
    Luke Zippi – M. Swimming  – Pre-Medical
    Callan Buck – W. Swimming  – Pre-major Studies
    Kara Feeney – W. Swimming  – Interior Design
    Jenna Gallo – W. Swimming  – General Health Studies
    Anna Rae Gwarjanski – W. Swimming  – Journalism
    Hillary Hahmann – W. Swimming  – Management and Marketing
    Caitlyn Harrison – W. Swimming  – Finance
    Shelby Hixon – W. Swimming  – Biology
    Paige McCleary – W. Swimming  – Exercise Science
    Callie Nettles – W. Swimming  – American Studies
    Ida Persson – W. Swimming  – Art and Advertising
    Alex Popa – W. Swimming  – Criminal Justice
    Suzanne Schwee – W. Swimming  – Psychology
    Kristel Vourna – W. Swimming  – Exercise Science

    University of Arkansas  – Sport – Major
    Kikko Haydar – M. Basketball – Journalism/Broadcasting
    Rickey Scott – M. Basketball – Exercise Science
    Erin Gatling – W. Basketball – Kinesiology
    Lyndsay Harris – W. Basketball – Criminal Justice
    Julie Inman – W. Basketball – Biology
    C’eira Ricketts – W. Basketball – Kinesiology
    Mariah Howdeshell – Gymnastics – Recreation & Sport Mgt.
    Kelci Lewis – Gymnastics – Kinesiology
    Jamie Pisani – Gymnastics – Kinesiology
    Shelby Salmon – Gymnastics – Recreation & Sport Mgt
    Jordan Salsberg – Gymnastics – Kinesiology
    Genny Salvatore – Gymnastics – Art
    Amanda Siebert – Gymnastics – Kinesiology
    Scarlett Williams – Gymnastics – Business
    Bailee Zumwalde – Gymnastics – Kinesiology
    Elizabeth Braun – W. Swimming  – Political Science/ Psychology
    Liana Bugslag – W. Swimming  – Journalism
    Chelsea Franklin – W. Swimming  – Pre-Childhood Education
    Aubrey Hertzler – W. Swimming  – Food, Human Nutrition and Hospitality
    Alex House – W. Swimming  – Spanish/Latin American and Latino Studies
    Sarah Howard – W. Swimming  – Journalism
    Courtney Hubbard – W. Swimming  – Journalism
    Julia Kucherich – W. Swimming  – Kinesiology
    Lisa Lunkenheimer – W. Swimming  – Kinesiology
    Molly Milborn – W. Swimming  – Pre-Nursing
    Kesha Naylor – W. Swimming  – Kinesiology
    Courtney O’Grady – W. Swimming  – Finance/Marketing
    Jillienne Schilling – W. Swimming  – Communication Disorders
    Haley Smith – W. Swimming  – Kinesiology
    Sigrun Sverrisdottir – W. Swimming  – Chemical Engineering
    Kelsea Vance – W. Swimming  – Biology
    Elizabeth Whitbeck – W. Swimming  – Journalism
    Katherine Whitbeck – W. Swimming  – Biological Engineering

    Auburn University – Sport – Major
    Bernard Morena – M. Basketball – International Business
    Dylan Spencer – M. Basketball – International Business
    Joshua Wallace – M. Basketball – Civil Engineering
    Blanche Alverson – W. Basketball – Biomedical Sciences Pre-Med
    Courtney Strain – W. Basketball – Exercise Science
    Justine Foster – Gymnastics – Finance
    Abbey Habicht – Gymnastics – Accountancy
    Kareen Kaveh – Gymnastics – Marketing
    Laura Lane – Gymnastics – Applied Math Actuarial Science
    Allyson Sandusky – Gymnastics – Hotel and Restaurant Management
    Kylie Shields – Gymnastics – Health Promotion
    Kendall Swartz – Gymnastics – Apparel Merchandising Consumer Affairs
    Leah Vining – Gymnastics – Mathematics
    Petrina Yokay – Gymnastics – Chemistry Pre-Med
    James Disney-May – M. Swimming  – Economics, Liberal Arts
    Stuart Ferguson – M. Swimming  – Philosophy
    Adam Godzinski – M. Swimming  – Supply Chain Management
    Zane Grothe – M. Swimming  – Aerospace Engineering
    Peter Haas – M. Swimming  – Political Science
    Spencer Kerns – M. Swimming  – Biomedical Sciences Pre-Dentistry
    Tofey Leon – M. Swimming  – Biomedical Sciences Pre-Med
    Christopher Manning – M. Swimming  – History
    Max Murphy – M. Swimming  – Political Science
    Kyle Owens – M. Swimming  – Biomedical Sciences Pre-Med
    John Santeiu – M. Swimming  – Chemistry
    Anna Aguero – W. Swimming  – Psychology
    Vanessa Dantin – W. Swimming  – Exercise Science
    Laura Johnson – W. Swimming  – Pre-Mechanical Engineering
    Rebecca Jones – W. Swimming  – Exercise Science
    Haley Krakoski – W. Swimming  – Hotel and Restaurant Management
    Lauren Norberg – W. Swimming  – Animal Sciences Pre-Vet
    Lindsey Norberg – W. Swimming  – Animal Sciences Pre-Vet
    Hannah Riordan – W. Swimming  – History
    Kelsey Winters – W. Swimming  – Psychology

    University of Florida – Sport – Major
    Will Yeguete  – Men's Basketball – Political Science
    Patric Young  – Men's Basketball – Telecommunications
    Lanita Bartley  – Women's Basketball – Sociology
    Jordan Jones  – Women's Basketball – Sport Management
    Lillian Svete  – Women's Basketball – Biology Pre-Professional & Psychology
    Mackenzie Caquatto – Gymnastics – Education
    Nicole Ellis – Gymnastics – Exercise Physiology
    Amy Ferguson  – Gymnastics – Marketing
    Alaina Johnson  – Gymnastics – Sociology
    Marissa King  – Gymnastics – Geography
    Dalia Lemezan – Gymnastics – Sociology
    Elizabeth Mahlich  – Gymnastics – Health Education & Behavior
    Lauren Rose  – Gymnastics – Biology
    Randy Stageberg – Gymnastics – Family, Youth & Community Sciences
    Marcin Cieslak  – M. Swimming  – Business Administration
    Rodion Davelaar – M. Swimming  – Industrial & Systems Engineering
    Bradley deBorde  – M. Swimming  – Industrial & Systems Engineering
    Levar Goosen  – M. Swimming  – Electrical Engineering
    Brian Howell  – M. Swimming  – Biotechnology
    Gabriel Huen  – M. Swimming  – International Business
    Christopher Jones  – M. Swimming  – Graphic Design
    Jonathan Jordan  – M. Swimming  – Zoology
    Michael Lewark  – M. Swimming  – Family, Youth & Community Sciences
    Cameron Martin  – M. Swimming  – Zoology
    Sebastien Rousseau  – M. Swimming  – Sport Management
    Connor Signorin  – M. Swimming  – Enviromental GeoScience
    David Springfels  – M. Swimming  – Nuclear Engineering
    James Turner  – M. Swimming  – Geology
    Angelina Ballatore  – W. Swimming  – Telecommunications
    Sarah Bateman  – W. Swimming  – Geology
    Elizabeth Beisel  – W. Swimming  – Telecommunications
    Jamie Bohunicky – W. Swimming  – Women's Studies
    Teresa Crippen  – W. Swimming  – Sport Management  
    Kaylee Doback – W. Swimming  – Health Education & Behavior
    Kaitlin Frehling  – W. Swimming  – Telecommunications
    Nelle Glasser  – W. Swimming  – Geology
    Sarra Lajnef  – W. Swimming  – Political Science
    Hrafnhildur Luthersdottir – W. Swimming  – Zoology
    Alicia Mathieu  – W. Swimming  – Sport Management  
    Sharla Milne  – W. Swimming  – Health Education & Behavior
    Julia Nagy – W. Swimming  – Accounting
    Anna-Liisa Pold  – W. Swimming  – Criminology
    Patricia Regan  – W. Swimming  – Health Education & Behavior
    Danielle Risley  – W. Swimming  – Psychology
    Corinne Showalter  – W. Swimming  – Health Education & Behavior
    Jennie K. Smith  – W. Swimming  – Health Education & Behavior
    Julia Treible  – W. Swimming  – Psychology
    Ellese Zalewski  – W. Swimming  – International Business

    University of Georgia – Sport – Major
    Matthew Bucklin – Men's Basketball – Marketing
    Elliott Long – Men's Basketball – Business
    Connor Nolte – Men's Basketball – Kinesiology
    Brittney Crews – Women's Basketball – Biology
    Jasmine James – Women's Basketball – Recreation & Leisure Studies
    Meredith Mitchell – Women's Basketball – Kinesiology
    Rebekah Bennetts – Gymnastics – Early Childhood Education
    Mariel Box – Gymnastics – Biological Science
    Caitlin Breazeal – Gymnastics – Communication Studies
    Noel Couch – Gymnastics – International Affairs
    Kathryn Ding – Gymnastics – Advertising
    Catherine Hires – Gymnastics – Communication Studies
    Laura Moffatt – Gymnastics – Child & Family Development
    Gina Nuccio – Gymnastics – Communication Studies
    Christa Tanella – Gymnastics – Child & Family Development
    Shayla Worley – Gymnastics – Marketing
    Michael Arnold – M. Swimming  – Marketing
    Tom Beeri – M. Swimming  – International Affairs
    Will Freeman – M. Swimming  – Classical Cultures
    Andrew Gemmell – M. Swimming  – Economics
    Shane Hall – M. Swimming  – Management Information Systems
    Todd McGraw  – M. Swimming  – Real Estate
    Adam Parker – M. Swimming  – Biology
    Christian Riess – M. Swimming  – Business
    Brett Roberson – M. Swimming  – Business
    Conor Sweeney – M. Swimming  – Business
    Alex Watson – M. Swimming  – Film Studies
    Lauren English – W. Swimming  – Communication Science & Disorders
    Kelsey Gaid – W. Swimming  – Exercise & Sport Science
    Jessica Graber – W. Swimming  – Advertising
    Ansley Long – W. Swimming  – Geography
    Erica Malagon – W. Swimming  – Cellular Biology
    Michelle McKeehan – W. Swimming  – Public Relations
    Wendy Trott – W. Swimming  – International Affairs
    Shannon Vreeland – W. Swimming  – Economics
    Landon Watters – W. Swimming  – Exercise & Sport Science

    University of Kentucky – Sport – Major
    Twany Beckham – M. Basketball – Communication
    Terrence Jones – M. Basketball – Communication
    Darius Miller – M. Basketball – Community Communications and Leadership Development
    Jarrod Polson – M. Basketball – Finance
    Kastine Evans – W. Basketball – Business Management
    Amber Smith – W. Basketball – Family Sciences
    Keyla Snowden – W. Basketball – Media Arts and Studies
    Caitlyn Ciokajlo – Gymnastics – Kinesiology/Exercise Science
    Audrey Harrison – Gymnastics – Business Management  
    Kayla Hartley – Gymnastics – Hospitality Management and Tourism
    Storey Morris – Gymnastics – Community Communications and Leadership Development
    Whitney Rose – Gymnastics – Business Management
    Kayla Sienkowski – Gymnastics – Merchandising, Apparel, and Textiles
    Dayna Ferguson – Rifle – French
    Heather Greathouse – Rifle – Psychology
    Emily Holsopple – Rifle – Biology
    Henri Junghanel – Rifle – Mechanical Engineering
    Ed Ryznar – Rifle – Mechanical Engineering
    Stacy Wheatley – Rifle – Nursing
    John Bullock – M. Swimming and Diving – Finance/Business Management
    Greg Ferrucci – M. Swimming and Diving – Kinesiology/Exercise Science
    John Fox – M. Swimming and Diving – Political Science
    Blake Freeman – M. Swimming and Diving – Biology
    Travis Green – M. Swimming and Diving – Biology
    William Heidler – M. Swimming and Diving – Chemistry
    Luke Iannuzzi – M. Swimming and Diving – Biology
    Jonathan Keltner – M. Swimming and Diving – Finance/Business Management
    Pat Kemme – M. Swimming and Diving – Family Sciences
    Zack Peterson – M. Swimming and Diving – Kinesiology/Exercise Science
    Tyler Reed – M. Swimming and Diving – Secondary Education
    Matt Russell – M. Swimming and Diving – Psychology
    Maclin Simpson – M. Swimming and Diving – Marketing/Business Management
    Jacob Thomas – M. Swimming and Diving – Kinesiology/Exercise Science
    Claire Archibald – W. Swimming and Diving – Accounting
    Catherine Brueckbauer – W. Swimming and Diving – Marketing
    Megan Eppler – W. Swimming and Diving – Accounting
    Lindsay Lash – W. Swimming and Diving – Elementary Education
    Anna Mattox – W. Swimming and Diving – Communication Disorders
    Marisa McGlynn – W. Swimming and Diving – Marketing
    Chelsea Peterson – W. Swimming and Diving – Biology
    Jenna Willis – W. Swimming and Diving – Psychology
    Kristen Wilson – W. Swimming and Diving – Finance
    Samantha Wright – W. Swimming and Diving – Psychology

    Louisiana State University – Sport – Major
    Edward Ludwig – M. Basketball –  Management
    LaSondra Barrett – W. Basketball –  Sport Commerce
    Kaleigh Dickson – Gymnastics –  Mass Communication
    Casey Duvall – Gymnastics –  Biological Sciences
    Elaine Fleming – Gymnastics –  Biological Sciences
    McKenzie Fox – Gymnastics –  Kinesiology
    Janelle Garcia – Gymnastics – Communication  Disorders
    Ashley Lee – Gymnastics –  Sport Commerce
    Shelby Prunty – Gymnastics –  Sport Commerce
    Martin Jungfleisch – M. Swimming  –  Finance
    Nicholas Kunkel – M. Swimming  –  Finance
    Christopher Mericas – M. Swimming  –  Mechanical Engineering
    Sean Roddy – M. Swimming  –  Computer Science
    Matthew Vieke – M. Swimming  –  Entrepreneurship
    Laura Furr – W. Swimming  – Mass Communication
    Parker Glass – W. Swimming  –  Philosophy
    Samantha Goates – W. Swimming  –  History
    Kyra Jones – W. Swimming  –  Chemical Engineering
    Amanda Kendall – W. Swimming  –  Sport Administration
    Audrey Lawson – W. Swimming  –  Human Movement Science
    Kaelee Mader – W. Swimming  –  Chemical Engineering
    Mikayda Mills – W. Swimming  –  Political Science
    Ellen Schmidt – W. Swimming  –  Political Communications
    Emily Schwabe – W. Swimming  –  Mass Communication
    Sally Wood – W. Swimming  –  Kinesiology

    University of Mississippi – Sport – Major
    Will Norman – M. Basketball – Biology
    Nikki Byrd – W. Basketball – Criminal Justice
    Whitney Hameth – W. Basketball – Criminal Justice
    Courtney Marbra – W. Basketball – Exercise Science
    Maggie McFerrin – W. Basketball – Exercise Science
    Kim Coffey – W. Rifle – Psychology
    Rena Goodwin – W. Rifle – Exercise Science
    Emma Holman – W. Rifle – Marketing Communications
    Melissa Quartarone – W. Rifle – Forensic Chemistry
    Abbey Stanec – W. Rifle – Biology
    Keely Stankey – W. Rifle – Exercise Science
    Alivia Yeager – W. Rifle – Managerial Finance

    Mississippi State University – Sport – Major
    Reed Clayton – M. Basketball – Pre-Accounting
    Spencer Cunningham – M. Basketball – Music
    Taylor Luczak – M. Basketball – Political Science
    Charles Parker – M. Basketball – Wildlife, Fisheries
    Baxter Price – M. Basketball – Marketing
    Candace Foster – W. Basketball – Elementary Education
    Diamber Johnson – W. Basketball – Educational Psychology
    Danielle Rector – W. Basketball – M.S. Kinesiology
    Brittany Young – W. Basketball – Communication

    University of South Carolina – Sport – Major
    Bruce Ellington – M. Basketball  – Sport and Entertainment Management
    RJ Slawson  – M. Basketball – Sociology
    Eric Smith – M. Basketball – Sociology
    Markeshia Grant  – W. Basketball – Experimental Psychology
    Imani Sellers – W. Basketball – Biological Sciences
    La'Keisha Sutton – W. Basketball – Broadcast Journalism
    Ebony Wilson – W. Basketball – Experimental Psychology
    Tim Berens – M. Swimming  – Business
    Robert Cave – M. Swimming  – Management Science
    Matthew Columbus – M. Swimming  – Biological Sciences
    Ryan Connolly – M. Swimming  – Management
    James Crawford – M. Swimming  – Exercise Science
    Michael Flach – M. Swimming  – Management
    Rory Grigull – M. Swimming  – Exercise Science
    Andrew Helmich – M. Swimming  – English
    Dan Jackson – M. Swimming  – Exercise Science
    Collin Kaden – M. Swimming  – Sport and Entertainment Management
    John Metts – M. Swimming  – History
    Gerard Rodriguez – M. Swimming  – Physics
    Brooks Ross – M. Swimming  – Insurance and Risk Management
    Jake White – M. Swimming  – Biomedical Engineering
    Aileen Atzhorn – W. Swimming  – Chemical Engineering
    Whitney Avers  – W. Swimming  – Public Health
    Allison Barr – W. Swimming  – Sociology
    Sarah Bartlett – W. Swimming  – Elementary Education
    Maryn Bieganski – W. Swimming  – International Business
    Shaylyn Blake – W. Swimming  – Accounting
    Blair Bowers – W. Swimming  – Exercise Science
    Meghan Brockington  – W. Swimming  – Public Health
    Mallory Cage – W. Swimming  – Journalism
    Cassandra Cregar – W. Swimming  – Experimental Psychology
    Courtney Forcucci – W. Swimming  – Exercise Science
    Abigail Galbreath – W. Swimming  – Sport and Entertainment Management
    Jordan Gibbs – W. Swimming  – Advertising
    Logan Griffith  – W. Swimming  – Sport and Entertainment Management
    Alina Hall – W. Swimming  – Marine Science
    Alyssa Hand – W. Swimming  – Public Health
    Taylor Josserand – W. Swimming  – Business
    Chay Malvasio – W. Swimming  – Exercise Science
    Lindsey Olson – W. Swimming  – Experimental Psychology
    Matea Peteh – W. Swimming  – Exercise Science
    Lauren Raczkowski – W. Swimming  – Public Health
    Lauren Rosenberg  – W. Swimming  – Elementary Education
    Amanda Rutqvist  – W. Swimming  – Exercise Science
    Rachael Schaffer – W. Swimming  – Sport and Entertainment Management
    Megan Sparks – W. Swimming  – Sport and Entertainment Management
    Haley Staubach – W. Swimming  – Public Health
    Laura Thomas  – W. Swimming  – Exercise Science

    University of Tennessee – Sport – Major
    Rob Murphy – M. Basketball – Logistics
    Tyler Summitt – M. Basketball – Communication Studies
    Briana Bass – W. Basketball – Recreation/Sport Management
    Vicki Baugh – W. Basketball – Kinesiology/Sport Psychology
    Glory Johnson – W. Basketball – Communication/Information
    Alicia Manning – W. Basketball – Recreation/Sport Management
    Taber Spani – W. Basketball – Communication Studies
    Ryan Helms – M. Swimming  – Kinesiology
    Carl Jones – M. Swimming  – Communication Studies
    Jordan Mauney – M. Swimming  – Accounting
    Samuel Petersen – M. Swimming  – Communication Studies
    Samuel Rairden – M. Swimming  – Logistics
    Brent Sterling – M. Swimming  – Biological Sciences
    Anders Storvik – M. Swimming  – Recreation/Sport Management
    Troy Tillman – M. Swimming  – Recreation/Sport Management
    Aleska Akerfelds – W. Swimming  – Advertising
    Abbie Alton – W. Swimming  – French
    Lindsey Brackens – W. Swimming  – Communication Studies
    Courtney Ciesielski – W. Swimming  – Journalism
    Kirstyn Colonias – W. Swimming  – Psychology
    Jenny Connolly – W. Swimming  – Therapeutic Recreation
    Kelsey Floyd – W. Swimming  – Recreation/Sport Management
    Maddie Garrett – W. Swimming  – Psychology
    Samara Gelb – W. Swimming  – Psychology
    Lindsay Gendron – W. Swimming  – Marketing
    Tori Lamp – W. Swimming  – Therapeutic Recreation
    Jodie McGroarty – W. Swimming  – Communication Studies
    Mary Kate McNeilis – W. Swimming  – Kinesiology
    Martina Moravcikova – W. Swimming  – Asian Studies
    Caitlin Perks – W. Swimming  – Logistics
    Sloane Pitman – W. Swimming  – Global Studies
    Marina Ribi – W. Swimming  – Sociology
    Grace Anne Sanderson – W. Swimming  – Public Relations
    Gabrielle Trudeau – W. Swimming  – Finance
    Brooke Watson – W. Swimming  – Microbiology

    Vanderbilt University – Sport – Major
    Festus Ezeli – M. Basketball – Economics
    Josh Henderson – M. Basketball – Economics
    Aaron Noll – M. Basketball – Biological Sciences
    Jordan Smart – M. Basketball – English
    Elan Brown – W. Basketball – Psychology
    Tiffany Clarke – W. Basketball – Interdisciplinary Studies/Human and Organizational Development
    Jordan Coleman – W. Basketball – Communication Studies
    Stephanie Holzer – W. Basketball – Human and Organizational Development
    Gabby Smith – W. Basketball – Cognitive Studies/Sociology
    Clair Watkins – W. Basketball – Psychology
    Kim Carper – Bowling – Human and Organizational Development
    Brittni Hamilton – Bowling – Human and Organizational Development
    Courtney Morgan – Bowling – Child Studies
    Lauren Rhein – Bowling – Religious Studies
    Elizabeth Brunk – W. Swimming  – Medicine, Health, and Society
    Zoe Cooper-Surma – W. Swimming  – Human and Organizational Development
    Erika Deardorf – W. Swimming  – Human and Organizational Development
    Laura Dillon – W. Swimming  – Engineering Science
    Jess Eccher – W. Swimming  – History of Art
    Stephanie Falcone – W. Swimming  – Art Studio
    Margaux Georgiadis – W. Swimming  – Human and Organizational Development
    Chelsea Morey – W. Swimming  – Medicine, Health, and Society
    Melissa Roberts – W. Swimming  – Medicine, Health, and Society
    Amy Salce – W. Swimming  – Medicine, Health, and Society
    Michelle Williamson – W. Swimming  – Economics
    Rebecca Young – W. Swimming  – Chemistry