• JOIN THE SECNATION   Register / Login
  •  

    2012-13 Winter SEC Academic Honor Roll

    Birmingham, Ala. – A total of 474 student-athletes were named to the 2012-13 Winter SEC Academic Honor Roll, Tuesday by SEC Commissioner Mike Slive.

    The 2012-13 Winter SEC Academic Honor Roll is based on grades from the 2012 Spring, Summer and Fall terms.

    Any student-athlete who participates in a Southeastern Conference championship sport or a student-athlete who participates in a sport listed on his/her institution’s NCAA Sports Sponsorship Form is eligible for nomination to the Academic Honor Roll. The following criteria should be followed: (1) A student-athlete must have a grade point average of 3.00 or above for either the preceding academic year (two semesters or three quarters) or have a cumulative grade point average of 3.00 or above at the nominating institution. (2) If a student-athlete attends summer school, his/her grade point average during the summer academic term must be included in the calculation used to determine eligibility for the Academic Honor Roll. (3) Student-athletes eligible for the Honor Roll include those receiving an athletics scholarship, recipients of an athletics award (i.e., letter winner), and non-scholarship student-athletes who have been on a varsity team for two seasons. (4) Prior to being nominated, a student-athlete must have successfully completed 24 semester or 36 quarter hours of non-remedial academic credit toward a baccalaureate degree at the nominating institution. (5) The student-athlete must have been a member of a varsity team for the sport’s entire NCAA Championship segment.

    The complete 2012-13 Winter SEC Academic Honor Roll follows:

    Alabama – Sport – Major
    Carl Engstrom – M. Basketball – Health Studies
    Retin Obasohan – M. Basketball – Pre-Business
    Levi Randolph – M. Basketball – Marketing
    Dakota Slaughter – M. Basketball – Marketing
    Andrew Steele – M. Basketball – Post Graduate Studies
    Isiah Wilson – M. Basketball – Art
    Briana Hutchen – W. Basketball – Communication Studies
    Khristin Lee – W. Basketball – Communication Studies
    Erika Waters – W. Basketball – General Health
    Becca Alexin – Gymnastics – General Health Studies
    Kaitlyn Clark – Gymnastics – Exercise Science
    Sarah DeMeo – Gymnastics – Interdisciplinary
    Hunter Dennis – Gymnastics – Pre-Criminal Justice
    Ria Domier – Gymnastics – Chemical Engineering
    Lindsey Fowler – Gymnastics – Human Dev. & Family St.
    Lora Leigh Frost – Gymnastics – General Health Studies
    Marissa Gutierrez – Gymnastics – Early Childhood Educ.
    Kim Jacob – Gymnastics – Exercise Science
    Diandra Milliner – Gymnastics – General Health Studies
    Brooke Parker – Gymnastics – Lower Div. General Bus.
    Ashley Priess – Gymnastics – General Studies
    Ashley Sledge – Gymnastics – General Studies
    Kayla Williams – Gymnastics – Public Relations
    Brian Carr – M. Swimming – Chemical Engineering
    Cameron Conners – M. Swimming – Electrical Engineering
    Phillip Deaton – M. Swimming – Chemical Engineering
    Philip Dockery – M. Swimming – Chemical Engineering
    John Ellis – M. Swimming – General Studies
    Clark Garner – M. Swimming – Chemical Engineering
    Peter Hillyer – M. Swimming – Restaurant and Hospitality Management
    Bjoern Hornikel – M. Swimming – Human Performance Exercise Science
    Alex Pujol – M. Swimming – Accounting
    Jake Reynolds – M. Swimming – Human Performance Exercise Science
    John Servati – M. Swimming – Finance
    Reese Shirey – M. Swimming – Interdisciplinary Studies
    George Wong – M. Swimming – Mechanical Engineering
    Andrew Wrist – M. Swimming – Aerospace Engineering
    Lisa Bogosian – W. Swimming – Marine Science/Biology
    Emily Facchine – W. Swimming – Chemical Engineering
    Jenna Gallo – W. Swimming – General Health Studies
    Anna Rae Gwarjanski – W. Swimming – Journalism
    Hillary Hahmann – W. Swimming – Management and Marketing
    Stephanie Kinsey – W. Swimming – Nursing
    Angely Martinez – W. Swimming – International Studies
    Paige McCleary – W. Swimming – Human Performance Exercise Science
    Brittany Parkey – W. Swimming – Biology
    Lauren Piper – W. Swimming – Communication Studies
    Kristel Vourna – W. Swimming – Human Performance Exercise Science

    Arkansas – Sport – Major
    Kikko Haydar – M. Basketball – Exercise Science
    Charlie Henderson – M. Basketball – Business Management
    Joey Bailey – W. Basketball – Journalism
    Calli Berna – W. Basketball – Journalism
    Amy Borsellino – Gymnastics – Kinesiology
    Stephanie Canizaro – Gymnastics – Kinesiology
    Kelci Lewis – Gymnastics – Kinesiology
    Shelby Salmon – Gymnastics – Recreation & Sport Management
    Scarlett Williams – Gymnastics – Business Management
    Bailey Zumwalde – Gymnastics – Kinesiology
    Julia Banach – W. Swimming – Art
    Allison Boyle – W. Swimming – Business
    Tera Bradham – W. Swimming – Spanish & Journalism
    Elizabeth Braun – W. Swimming – Pre-Childhood Education
    Meghan Clark – W. Swimming – Kinesiology
    Shelby Cox – W. Swimming – Journalism
    Nicole Daniels – W. Swimming – Business
    Chelsea Franklin – W. Swimming – Childhood Education
    Aubrey Golbek – W. Swimming – Food, Human Nutrition & Hospitality
    Courtney Hubbard – W. Swimming – Journalism
    Julia Kucherich – W. Swimming – Food, Human Nutrition & Hospitality
    Molly Milborn – W. Swimming – Nursing
    Kesha Naylor – W. Swimming – Kinesiology
    Alexandria Sutton – W. Swimming – Agricultural Business
    Sigrun Sverrisdottir – W. Swimming – Chemical Engineering
    Sevannah Vekas – W. Swimming – Biology
    Elizabeth Whitbeck – W. Swimming – Journalism
    Susanna White – W. Swimming – Kinesiology

    Auburn – Sport – Major
    Dylan Spencer – M. Basketball – International Business
    Blanche Alverson – W. Basketball – Biomedical Sciences, Pre-Med
    Julie King – W. Basketball – Adult Education
    Courtney Strain – W. Basketball – Exercise Science
    Lindsay Disalvatore – Gymnastics – Sociology
    Justine Foster – Gymnastics – Finance
    Brianna Guy – Gymnastics – Physical Activity and Health
    Abigail Habicht – Gymnastics – Accounting
    Caryn Kadous – Gymnastics – Exercise Science
    Kareen Kaveh – Gymnastics – Marketing
    Allyson Sandusky – Gymnastics – Hotel & Restaurant Management
    Kylie Shields – Gymnastics – Health Promotion
    Kelsey Thomasson – Gymnastics – Exercise Science
    Megan Walker – Gymnastics – Fitness Conditioning & Performance
    Brittany Webster – Gymnastics – Pre-Radio, Television and Film
    Petrina Yokay – Gymnastics – Chemistry, Pre-Med
    Kevin Behrens – M. Swimming – Information Systems Management
    Michael Beran – M. Swimming – Exercise Science
    James Disney-May – M. Swimming – Economics
    Stuart Ferguson – M. Swimming – Philosophy
    Zane Grothe – M. Swimming – Aerospace Engineering
    Peter Haas – M. Swimming – Political Science
    Alexander Hancock – M. Swimming – Accounting
    Spencer Kerns – M. Swimming – Chemistry, Pre-Med
    Christopher Kramer – M. Swimming – Marketing
    Tofey Leon – M. Swimming – Biomedical Sciences, Pre-Med
    Fraser McKean – M. Swimming – Exercise Science
    Thomas McKee – M. Swimming – Physical Activity and Health
    Kyle Owens – M. Swimming – Biomedical Sciences, Pre-Med
    Samuel Parker – M. Swimming – International Business
    John Santeiu – M. Swimming – Chemistry
    Emily Bos – W. Swimming – Physical Education/ Teacher Education
    Cinzia Calabretta – W. Swimming – Pre-Mechanical Engineering
    Abigail Duncan – W. Swimming – Animal Sciences, Pre-Vet
    Laura Johnson – W. Swimming – Exercise Science
    Rebecca Jones – W. Swimming – Exercise Science
    Haley Krakoski – W. Swimming – Hotel & Restaurant Management
    Micah Lawrence – W. Swimming – Graphic Design
    Aimee Middleton – W. Swimming – Fitness Conditioning & Performance
    Lindsey Norberg – W. Swimming – Animal Sciences, Pre-Vet
    Lauren Norberg – W. Swimming – Animal Sciences, Pre-Vet
    Hannah Riordan – W. Swimming – History
    Shanna Schuelein – W. Swimming – Psychology

    Florida – Sport – Major
    Jacob Kurtz – M. Basketball – Mechanical Engineering
    Will Yeguete – M. Basketball – International Studies-European
    Patric Young  – M. Basketball – Telecommunication-Production
    Jaterra Bonds – W. Basketball – Telecommunications Media and Society
    Kayla Lewis – W. Basketball – Psychology
    Carlie Needles – W. Basketball – Telecommunications Media and Society
    Lily Svete – W. Basketball – Psychology and Biology Preprofessional
    Mackenzie Caquatto – Gymnastics – Education
    Kytra Hunter – Gymnastics – Economics
    Alaina Johnson – Gymnastics – Sociology
    Marissa King – Gymnastics – Geography and Telecommunications
    Dali Lemezan – Gymnastics – Sociology
    Lauren Rose – Gymnastics – Applied Physiology & Kinesiology Exercise Physiology
    Jamie Shisler – Gymnastics – Economics
    Rachel Spicer – Gymnastics – Applied Physiology & Kinesiology Fitness Wellness
    Randy Stageberg – Gymnastics – Family, Youth & Community Sciences
    Kiersten Wang – Gymnastics – Civil Engineering
    Matthew Curby – M. Swimming – Zoology
    Harrison Curley – M. Swimming – English & Art History
    Rodion Davelaar – M. Swimming – Industrial Engineering
    Brad deBorde – M. Swimming – Industrial Engineering
    Zach Hernandez – M. Swimming – Finance
    Christopher Jones – M. Swimming – Visual Arts
    Austin Manganiello – M. Swimming – Marketing
    Cameron Martin – M. Swimming – Zoology
    Richard Munch – M. Swimming – Marketing
    Sebastien Rousseau – M. Swimming – Event Management
    Connor Signorin – M. Swimming – Geological Sciences
    Billy Silva – M. Swimming – Finance
    Elizabeth Beisel – W. Swimming – Telcommunications
    Jamie Bohunicky – W. Swimming – Women Studies
    Molly Dubrasky – W. Swimming – Sociology
    Kaitlin Frehling – W. Swimming – Telecommunications
    Sarra Lajnef – W. Swimming – Political Science
    Hilda Luthersdottir – W. Swimming – Public Relations
    Alicia Mathieu – W. Swimming – Food and Resource Economics
    Shelby McLean – W. Swimming – Zoology
    Sharla Milne – W. Swimming – Health Education and Behavior
    Savannah Napier – W. Swimming – Special Education
    Lauren Neidigh – W. Swimming – Criminology
    Rebecca Rainer – W. Swimming – Health Education and Behavior
    Jordan Smith – W. Swimming – Zoology
    Summer Stephens – W. Swimming – Zoology
    Ellese Zalewski – W. Swimming – International Business

    Georgia – Sport – Major
    Anne Marie Armstrong – W. Basketball – Sport Management
    Jasmine Hassell – W. Basketball – Human Development and Family Science
    Jasmine James – W. Basketball – Recreation and Leisure Studies
    Ebony Jones – W. Basketball – Management
    Kati Breazeal – Gymnastics – Communication Studies
    Lindsey Cheek – Gymnastics – Psychology
    Noel Couch – Gymnastics – International Affairs
    Chelsea Davis – Gymnastics – Athletic Training
    Cat Hires – Gymnastics – Communication Studies
    Whitney Kirby – Gymnastics – Exercise and Sport Science
    Sarah Persinger – Gymnastics – Consumer Journalism
    Christa Tanella – Gymnastics – Human Development and Family Science
    Shayla Worley – Gymnastics – Marketing
    Nic Fink – M. Swimming – Agricultural Engineering
    Will Freeman – M. Swimming – Classical Culture
    Andrew Gemmell – M. Swimming – Economics
    Jameson Hill – M. Swimming – Economics
    Jared Markham – M. Swimming – Sport Management
    Derek Onken – M. Swimming – Mathematics
    Christian Riess – M. Swimming – Economics
    Brett Roberson – M. Swimming – Accounting
    Conor Sweeney – M. Swimming – Risk Management and Insurance
    Luke Upchurch – M. Swimming – International Affairs
    Olivia Boggs – W. Swimming – Business
    Sommers Creed – W. Swimming – Advertising
    Meghan Faulkner – W. Swimming – Advertising
    Kelsey Gaid – W. Swimming – Exercise and Sport Science
    Jessica Graber – W. Swimming – Advertising
    Lauren Harrington – W. Swimming – Journalism
    Maddie Locus – W. Swimming – Mathematics
    Ansley Long – W. Swimming – Geography
    Melanie Margalis – W. Swimming – Fashion Merchandising
    Jordan Mattern – W. Swimming – Biology
    Anna Neumeister – W. Swimming – Accounting
    Darcie O’Brien – W. Swimming – Advertising
    Shannon O’Malley – W. Swimming – Journalism
    Courtney Peters – W. Swimming – Early Childhood Education
    Allison Schmitt – W. Swimming – Psychology
    Shannon Vreeland – W. Swimming – Economics & International Affairs

    Kentucky – Sport – Major
    Twany Beckham – M. Basketball – Communication
    Brian Long – M. Basketball – Undergraduate Studies
    Sam Malone – M. Basketball – Undergraduate Studies
    Jarrod Polson – M. Basketball – Finance
    Kyle Wiltjer – M. Basketball – Undergraduate Studies
    Kastine Evans – W. Basketball – Business Management
    Brittany Henderson – W. Basketball – Hospitality Management
    Denesha Stallworth – W. Basketball – Family Sciences
    Caitlyn Ciokajlo – Gymnastics – Exercise Science
    Holly Cunningham – Gymnastics – Communication
    Audrey Harrison – Gymnastics – Business Management
    Kayla Hartley – Gymnastics – Hospitality Management
    Shannon Mitchell – Gymnastics – Merchandising, Apparel and Textiles
    Shannon Reynolds – Gymnastics – Undergraduate Studies
    Sara Shipley – Gymnastics – Undergraduate Studies
    Kayla Sienkowski – Gymnastics – Merchandising, Apparel and Textiles
    Elijah Ellis – Rifle – Marketing/Business Management
    Aaron Holsopple – Rifle – Marketing/Business Management
    Emily Holsopple – Rifle – Biology
    Henri Junghanel – Rifle – Mechanical Engineering
    Cody Manning – Rifle – Agricultural Biotechnology
    Ed Ryznar – Rifle – Mechanical Engineering
    John Sutton – Rifle – Agricultural Biotechnology
    Stacy Wheatley – Rifle – Nursing/Psychology
    John Bullock – M. Swimming – Finance/Business Management
    Ross Bundschuh – M. Swimming – Natural Resources and Environmental Sciences
    Nick Crosthwaite – M. Swimming – Community Communications and Leadership Development
    Brent Dillon – M. Swimming – Political Science
    Greg Ferrucci – M. Swimming – Exercise Science
    John Fox – M. Swimming – Political Science
    Blake Freeman – M. Swimming – Biology
    Travis Green – M. Swimming – Biology
    Will Heidler – M. Swimming – Chemistry
    Luke Iannuzzi – M. Swimming – Biology
    Jon Keltner – M. Swimming – Finance/Business Management
    Kyle Lang – M. Swimming – Human Nutrition
    Zack Peterson – M. Swimming – Exercise Science
    Robert Resch – M. Swimming – Biology
    Chris Rush – M. Swimming – Human Nutrition
    Carlos Sierra – M. Swimming – Exercise Science/Spanish
    Maclin Simpson – M. Swimming – Marketing/Management
    Jake Thomas – M. Swimming – Exercise Science
    Nicholas Watson – M. Swimming – Finance
    Christina Bechtel – W. Swimming – Business Management
    Cassie Brueckbauer – W. Swimming – Marketing
    Christa Cabot – W. Swimming – Psychology
    Sarah Chewning – W. Swimming – Media Arts and Studies
    Megan Eppler – W. Swimming – Accounting
    Lindsay Hill – W. Swimming – International Studies
    Lindsay Keahey – W. Swimming – Mathematics
    Katrina Keirns – W. Swimming – Integrated Strategic Communication/Marketing
    Blaire Kuethe – W. Swimming – Marketing
    Taylor Melton – W. Swimming – Hospitality Management
    Abby Myers – W. Swimming – Exercise Science
    Samantha Shaheen – W. Swimming – Elementary Education
    Kristen Wilson – W. Swimming – Finance/Marketing
    Samantha Wright – W. Swimming – Psychology

    LSU – Sport – Major
    Edward Ludwig – M. Basketball – Economics
    Jeanne Kenney – W. Basketball – Kinesiology
    Anne Pedersen – W. Basketball – Sport Administration
    Rheagan Courville – Gymnastics – Sport Administration
    Kaleigh Dickson – Gymnastics – Mass Communication
    Casey Duvall – Gymnastics – Biology
    Elaine Fleming – Gymnastics – Microbiology
    Mckenzie Fox – Gymnastics – Kinesiology
    Ericka Garcia – Gymnastics – International Studies
    Lloimincia Hall – Gymnastics – Sport Administration
    Jessie Jordan – Gymnastics – Kinesiology
    Shane Coltharp – M. Swimming – Finance
    Timothy Dasinger – M. Swimming – Kinesiology
    Frank Greeff – M. Swimming – Finance
    Craig Hamilton – M. Swimming – Sport Administration
    Daniel Helm – M. Swimming – Sport Administration
    Nicholas Kunkel – M. Swimming – Finance
    Sean McKinney – M. Swimming – Marketing
    Christopher Mericas – M. Swimming – Mechanical Engineering
    Andrew Muller – M. Swimming – Political Science
    Matthew Schaefer – M. Swimming – Kinesiology
    Michael Young – M. Swimming – Sport Administration
    Laura Furr – W. Swimming – Mass Communication/ History
    Katherine Glass – W. Swimming – Elementary Grades Education
    Chelsea Griffiths – W. Swimming – Mass Communication
    Kyra Jones – W. Swimming – Chemical Engineering
    Audrey Lawson – W. Swimming – Kinesiology
    Kaelee Mader – W. Swimming – Chemical Engineering
    Mikayda Mills – W. Swimming – Political Science/ Economics
    Jennifer Reese – W. Swimming – General Business
    Jana Ruimerman – W. Swimming – Kinesiology
    Ellen Schmidt – W. Swimming – Mass Communication
    Sally Wood – W. Swimming – Fitness Studies

    Ole Miss – Sport – Major
    Will Norman – M. Basketball – Biology
    Gracie Frizzell – W. Basketball – Exercise Science
    Courtney Marbra – W. Basketball – Exercise Science
    Valencia McFarland – W. Basketball – Exercise Science
    Maggie McFerrin – W. Basketball – Exercise Science
    MaryAnn Banks – W. Rifle – Dietetics and Nutrition
    Kimberley Coffey – W. Rifle – Psychology
    Rena Goodwin – W. Rifle – Exercise Science
    Melissa Quartarone – W. Rifle – Forensic Chemistry
    Abigail Stanec – W. Rifle – Biology
    Alivia Yeager – W. Rifle – Managerial Finance, Banking and Finance, Insurance and Risk Management

    Mississippi State – Sport – Major
    Colin Borchert – M. Basketball – Human Sciences
    Tyson Cunningham – M. Basketball – Music
    Baxter Price – M. Basketball – Marketing
    Candace Foster – W. Basketball – English
    Brittany Young – W. Basketball – Communication

    Missouri – Sport – Major
    Laurence Bowers – M. Basketball – Post Bach
    Jabari Brown – M. Basketball – Sport Venue Management
    Danny Feldmann – M. Basketball – Civil Engineering
    Morgan Eye – W. Basketball – Business Administration
    Bree Fowler – W. Basketball – Pre-Nursing
    Kyley Simmons – W. Basketball – Nutritional Sciences
    Elizabeth Smith – W. Basketball – Health Sciences
    Cathryn Aliceaacosta – Gymnastics – Nutrition
    Briana Conkle – Gymnastics – Health Sciences
    Tori Howard – Gymnastics – Business Administration
    Becca Johnson – Gymnastics – Journalism
    Laura Kappler – Gymnastics – Sociology
    Mackenzie McGill – Gymnastics – Health Sciences
    Taylor Medrea – Gymnastics – Health Sciences
    Sandra Ostad – Gymnastics – International Studies
    Katelyn Trevino – Gymnastics – Communications
    Eric Blue – M. Swimming – Biological Sciences
    David Bonuchi – M. Swimming – Health Sciences
    Mark Conroy – M. Swimming – Business Administration
    Austin Fish – M. Swimming – Pre-Journalism
    Alex Glogoza – M. Swimming – Biochemistry
    John Higgins – M. Swimming – Mechanical Engineering
    Joseph Hladik – M. Swimming – Health Sciences
    Igor Kozlovskij – M. Swimming – Park, Recreation & Tourism
    John Krause – M. Swimming – Mechanical Engineering
    Kellie Barbiea – W. Swimming – Pre-Business
    Dominique Bouchard – W. Swimming – Biological Sciences
    Lauren Callin – W. Swimming – Health Sciences
    Cassie Cunningham – W. Swimming – Hospitality Management
    Emily Doucette – W. Swimming – English
    Loren Figueroa – W. Swimming – Sociology
    Sharon Finn – W. Swimming – Nursing
    Andrea Marko – W. Swimming – Biological Sciences
    Elizabeth Poskin – W. Swimming – Journalism
    Rachel Ripley – W. Swimming – Textile & Apparel Management
    Sydney Schaefer – W. Swimming – Special Education
    Brigette Selbert – W. Swimming – Psychology
    Alex Skinner – W. Swimming – Health Sciences
    Alexis Spivak – W. Swimming – Journalism
    Danielle Spradlin – W. Swimming – Fisheries & Wildlife

    South Carolina – Sport – Major
    Austin Constable – M. Basketball – Business Administration
    Brenton Williams – M. Basketball – African American Studies
    Shelbretta Ball – W. Basketball – Criminal Justice
    Wilka Montout – W. Basketball – Business
    Tina Roy – W. Basketball – Physical Education
    Ieasia Walker – W. Basketball – Marketing/Management
    Aleighsa Welch – W. Basketball – Sport Management
    Robert Cave – M. Swimming – Accounting
    Matthew Columbus – M. Swimming – Biological Sciences
    Michael Flach – M. Swimming – Management
    Collin Kaden – M. Swimming – Sport Management
    Graham Kauffman – M. Swimming – Finance
    Cole Miller – M. Swimming – Exercise Science
    Gerard Rodriguez – M. Swimming – Physics
    Brooks Ross – M. Swimming – Insurance Risk Management
    Alexander Vance – M. Swimming – Sport Management
    Jay Warner – M. Swimming – Exercise Science
    Jake White – M. Swimming – Biomedical Engineering
    Whitney Avers – W. Swimming – Exercise Science
    Maryn Bieganski – W. Swimming – International Business
    Meghan Brockington – W. Swimming – Public Health
    Morgan Brooks – W. Swimming – Hospitality Management
    Kasey Catalfomo – W. Swimming – Biomedical Engineering
    Sara Columbus – W. Swimming – Sport Management
    Sara Drake – W. Swimming – Exercise Science
    Abigail Galbreath – W. Swimming – Sport Management
    Jordan Gibbs – W. Swimming – Accounting
    Karalyn Gibbs – W. Swimming – Advertising
    Logan Griffith – W. Swimming – Sport Management
    Alyssa Hand – W. Swimming – Public Health
    Annika Jonsson – W. Swimming – Advertising
    Taylor Josserand  – W. Swimming – Marketing
    Patricia Kranz – W. Swimming – Exercise Science
    Chay Malvasio – W. Swimming – Public Health
    Maquala O’Brien – W. Swimming – Nursing
    Brooke Obeck – W. Swimming – Nursing
    Matea Peteh – W. Swimming – Exercise Science
    Lauren Raczkowski – W. Swimming – Exercise Science
    Lauren Rosenberg – W. Swimming – Elementary Education
    Rachel Schaffer – W. Swimming – Hospitality Management
    Haley Staubach – W. Swimming – Public Health
    Laura Thomas – W. Swimming – Public Health
    Anna Ward – W. Swimming – Early Childhood Education
    Elisabeth Worrell – W. Swimming – Business Administration

    Tennessee – Sport – Major
    John Murphy – M. Basketball – Logistics
    Cierra Burdick – W. Basketball – Journalism & Electronic Media
    Isabelle Harrison – W. Basketball – Communication Studies
    Taber Spani – W. Basketball – Graduate Student – Kinesiology, Sport Psychology & Motor Behavior
    Bryce Bevier – M. Swimming – Animal Science
    Jacob Epperson – M. Swimming – Food Science & Technology
    Jordan Mauney – M. Swimming – Accounting
    Mauricio Robles – M. Swimming – Management
    Tristan Slater – M. Swimming – Finance
    Brent Sterling – M. Swimming – Biochemistry & Cellular & Molecular Biology
    Carl Svagerko – M. Swimming – Materials Science & Engineering
    Isaac Taylor – M. Swimming – Undecided
    Jacob Thulin – M. Swimming – Pre Business
    Troy Tillman – M. Swimming – Economics (A&S)
    Edward Walsh – M. Swimming – Communication Studies
    Kelsey Floyd – W. Swimming – Recreation & Sport Management
    Madeline Garrett – W. Swimming – Psychology (Pre Med)
    Lindsay Gendron – W. Swimming – Marketing
    Jodie McGroarty – W. Swimming – Graduate Student -Communications
    Mary Kate McNeilis – W. Swimming – Kinesiology
    Arden Pitman – W. Swimming – Kinesiology
    Lindsay Pitman – W. Swimming – Interdisciplinary Studies
    Grace Anne Sanderson – W. Swimming – Public Relations
    Cherelle Thompson – W. Swimming – Kinesiology
    Brooke Watson – W. Swimming – Microbiology

    Texas A&M – Sport – Major
    Jarod Jahns – M. Basketball – Industrial Engineering
    Grant Jolly – M. Basketball – Business
    Blake McDonald – M. Basketball – Accounting
    Albert Riley – M. Swimming – General Studies
    Antonio Page-Kahn – M. Swimming – Sociology
    Maxwell Lewis – M. Swimming – Allied Health
    Wesley Wheeler – M. Swimming – Information and Operations Management
    William Wagner – M. Swimming – Petroleum Engineering
    Nicholas Han – M. Swimming – Kinesiology—Motor Behavior
    Omar Enriquez – M. Swimming – Petroleum Engineering
    Luke Shaw – M. Swimming – Sport Management
    Donald Walker – M. Swimming – Finance
    Paul-Marc Schweitzer – M. Swimming – Industrial Engineering
    Austin Wilson – M. Swimming – Accounting
    Simon Frank – M. Swimming – Industrial Distribution
    Ellen Quirke – W. Swimming – Kinesiology—Applied Exercise Physiology
    Kelli Benjamin – W. Swimming – Interdisciplinary Studies
    Meagan Hairston – W. Swimming – Biology
    Jaclin Rehring – W. Swimming – Allied Health
    Maureen McLaine – W. Swimming – Environmental Design
    Elizabeth Nelson – W. Swimming – Allied Health
    Tess Simpson – W. Swimming – Biochemistry
    Christine Regone – W. Swimming – Allied Health
    Emily Neubert – W. Swimming – Information and Operations Management
    Caroline McElhany – W. Swimming –  Allied Health
    Sarah Henry – W. Swimming – Physics
    Allyson Sweeney – W. Swimming – Kinesiology

    Vanderbilt – Sport – Major
    Shelby Moats – M. Basketball – Economics
    Elan Brown – W. Basketball – Psychology
    Tiffany Clarke – W. Basketball – Human and Organizational Development / Interdisciplinary Studies
    Stephanie Holzer – W. Basketball – Human and Organizational Development
    Jasmine Lister – W. Basketball – W. and Gender Studies
    Gabby Smith – W. Basketball – Cognitive Studies/Sociology
    Kim Carper – W. Bowling – Human and Organizational Development
    Nicole Chanin – W. Bowling – Sociology
    Natalie Goodman – W. Bowling – Sociology
    Courtney Morgan – W. Bowling – Child Studies
    Nicole Mosesso – W. Bowling – Medicine, Health, and Society
    Sarah O’Brien – W. Bowling – Medicine, Health, and Society/Philosophy
    Lauren Rhein – W. Bowling – Economics/Medicine, Health, and Society
    Elizabeth Saffold – W. Bowling – Sociology
    Erika Deardorf – W. Swimming – Human and Organizational Development
    Jessica Eccher – W. Swimming – History of Art
    Elly Faulkner – W. Swimming – Interdisciplinary Studies
    Elizabeth Freeman – W. Swimming – Philosophy
    Betsy Galenti – W. Swimming – Medicine, Health, and Society
    Margaux Georgiadis – W. Swimming – Human and Organizational Development
    Celeste Jones – W. Swimming – Cognitive Studies
    Alexis Mayhall – W. Swimming – Elementary Education
    Chelsea Morey – W. Swimming – Medicine, Health, and Society
    Chrissy Oberg – W. Swimming – History
    Melissa Roberts – W. Swimming – Medicine, Health, and Society
    Amy Salce – W. Swimming – Medicine, Health, and Society
    Caroline Thomas – W. Swimming – Economics
    Alexandra Vernon – W. Swimming – Psychology
    Michelle Williamson – W. Swimming – Economics
    Rebecca Young – W. Swimming – Chemistry